توصیه های مفید در خرید کفش

توانایی خرید کفش با کیفیت و شیک را می توان با یک استعداد هنری واقعی مقایسه کرد. شما باید یک تصویر روشن از آنچه که به دنبالش هستید داشته باشید و از خرید کفش بر اساس ظاهر آن اجتناب کنید. خرید کفش یکی از مهم ترین خریدها به حساب می آید زیرا در حقیقت بیشتر وقت ما صرف پیاده روی در محل کار و گردش های روزانه می شود. بنابراین انتخاب هوشمندانه و دقیق در خرید کفش می تواند به راحتی و آسایش ما در طول روز کمک کند. 

در این مقاله سعی کرده ایم چند نمونه از مهمترین و کلیدی ترین موارد و توصیه ها در خرید کفش خوب و مناسب را در اختیارتان قرار دهیم .هنگام خرید کفش اطمینان حاصل کنید که قسمت کف و پاشنه شکل خود را حفظ می کنند. هنگامی که آن ها را فشار می دهید و سپس رها می کنید، باید ثابت باقی بماند و تغییر شکل ندهد. پاشنه باید سفت و محکم باشد، پاشنه ی نرم می تواند به سرعت خراب شود و این باعث می شود که هنگام راه رفتن ناراحتی زیادی را احساس کنیدفرم پاهای افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است لذا باید قالب کفش با آن همخوانی داشته باشد و صرفا در نظر گرفتن سایز طولی پا کار درستی نیست ضمن اینکه برخلاف ادعای بسیاری از فروشندگان کفش جا باز نمی‌کند.فرم پا در سراسر دنیا به سه دسته تقسیم می‌شود که باید به آن توجه کرد. دسته نخست کسانی هستند که انگشت شصت پای آن‌ها بزرگتر است و بقیه انگشت‌ها به ترتیب کوچک می‌شوند اما دسته دوم کسانی هستند که انگشت دوم و سوم پاهایشان بزرگتر است. دسته سوم کسانی هستند که انگشت‌های یکسانی دارند و تمام سرانگشتان به یک اندازه هستند.

 شما باید چند جفت کفش در اندازه های مختلف به پا کنید تا هر دو پایتان در آن احساس راحتی کندهنگام خرید کفش های جدید،ثابت ماندن پاشنه جزء الزامات است. اگر سعی می کنید کفش های پاشنه بلند داشته باشید، سعی کنید فشار کمتری را روی کف قرار دهید. در برخی موارد این باعث می شود که پاشنه کمی به سمت عقب برود که این نشان می دهد که این کفش ارزش خرید را ندارد، مگر اینکه خود را برای یک راه رفتن وحشتناک و از دست دادن تعادل به هنگام راه رفتن (چیزی که مطمئنا شما را عصبی می کند) آماده کنید.

شما همچنین باید به انعطاف پذیری کفش توجه کنید. قسمت پشت کفش را در دست بگیرید و سعی کنید قسمت نوک کفش را به سمت داخل خم کنید. یک سختی کوچک کافی است تا از حرکت مفاصل پا به طور عادی جلوگیری کند. در نتیجه ممکن است منجر به اختلالات راه رفتن، خستگی سریع و باعث افزایش مصرف انرژی بدن شود. اگر کفش خشک و سفت باشد در پا ایجاد پینه و میخچه می کند. 

هیچ گاه به امید جا باز کردن کفش، مجبور به خرید کفش تنگ نشوید. خریدن کفش های تنگ می تواند به مشکلات گردش خون و عملکرد عضلانی منجر شود. علاوه بر این، چنین کفش هایی به سرعت ظاهر اولیه و زیبای خود را از دست می دهند.

توصیه می کنیم در اواخر بعد از ظهر به خرید بروید. در پایان روز، پاها کمی متورم می شوند. این به این معنی است که یک جفت کفش که در صبح کاملا راحت به نظر می رسد ممکن است در شب بسیار تنگ باشد. بهتر است کفشی را انتخاب کنید که در پایان روز در آن احساس راحت تری می کنید. بنابراین اگر کفش کوچکتر بخرید در انتهای روز حتما دچار مشکل خواهید شد و پیاده روی سختی خواهید داشت.


کفش های جدید را همیشه از داخل کنترل کنید. سطح داخلی باید نرم باشد، بدون درز داخلی خشن. کفی باید انعطاف پذیر ،نرم و قابل برداشتن باشد. هنگام خریدن کفش نو، حتما بر روی سطح سخت راه بروید، راه رفتن بر روی فرش با هر کفشی راحت به نظر می رسد. اگر قصد خرید کفش های پاشنه بلند را دارید، توجه کنید که حداکثر ارتفاع پاشنه باید ۹٫۵ سانتی متر باشد. فاصله ی بین سینه و پاشنه نباید کمتر  از ۳ سانتی متر باشد. فاصله ی کمتر از ۳ سانتی متر باعث می شود وزن بیشتری به انگشتان پا منتقل شود.


به کف کفش توجه کنید. کف کفش حتما باید آج دار باشد تا از سُر خوردن جلوگیری کند. در واقع کفش های دارای کف صاف و لغزنده اصلا انتخاب مناسبی نیستند.

با توجه به اینکه قالب کفش های مختلف متفاوت است بنابراین به هنگام خرید حتما آن را بپوشید و صرفا بر اساس سایز، آن را نخرید. با گذشت زمان پاها کمی بزرگ تر و پهن تر می شوند، بنابراین شما باید هر ۲ سال یکبار سایز پای خود را اندازه گیری کنید. به خصوص اگر ترجیح می دهید کفش های خود را اینترنتی خریداری کنید.

اگر یکی از انگشت های پایتان بلندتر از بقیه است کفشی را انتخاب کنید که جلوی آن به اندازه ۱ تا ۲ سانتی متر خالی باشد. بهترین فاصله بین کفش و نوک انگشتان پا حدود یک سانتی متر فاصله از بلندترین انگشت است.

بهترین کفش مدلی است که یک تا دو سانتی متر پاشنه داشته باشد و قسمت جلویی آن گرد باشد تا به پنجه ی پا آسیب نرساند. در مقابل بدترین مدل کفش هم، کفش های با پاشنه ی ۳ سانتی متر و دارای پنجه با فرم نوک تیز هستند. البته کفش های دارای پاشنه ی سه سانتی متری پهن کمتر از پاشنه های نوک تیز و باریک به پا و کمر آسیب می رسانند. بنابراین توصیه می کنیم این کفش ها را بیشتر برای مجالس رسمی و مهمانی هایی که مدت زمان کوتاهی پا در آن قرار دارد استفاده کنید.
مشاهده منبع

8 آبان 1399 - 22:28

برچسب ها

  • کفش_دست_دوز
  • کفش_دستدوز
  • کفش_چرم
  • کفش_چرمی
  • اصالت
  • صنایع_دستی

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به کفش اوسا درویش می باشد